כשאתם חושבים על הגנה על האופנוע שלכם, הגנה מפני גשם ולחות הוא הדבר האחרון שצריך להטריד אתכם, אם כי גם בהיבט זה ראוי לציין כי לא כל החלקים של אופנוע ים עמידים בפני מים באותה מידה כפי שנסביר בהמשך. יחד עם זאת, אתם בהחלט רוצים להגן עליו מפני קרינת שמש ישירה ומפני הצטברות של אבק, שיחד יכולים להוביל לתקלות תפקוד בין התייבשות של חלקי גומי, הרס של מושב האופנוע, פגיעה בצבע האופנוע וכמובן לכלוך שהופך את הרכיבה על אופנוע הים להרבה פחות נעימה. הפתרון הוא כמובן כיסוי לאופנוע ים שמיועד להעניק לו הגנה ייעודית.

 

כיצד יכולה חשיפה של אופנוע ים לאיתני הטבע, לפגוע בו?

אופנוע הים שלכם בנוי להיות במים, לפחות ברובו. המשמעות היא שהרגישות שלו לגשם ולחות היא נמוכה יחסית לכלי רכב יבשתיים אחרים. יחד עם זאת, גם באופנוע ים ישנה חשיבות להגנה מפני לחות ורטיבות קבועה של לוח השעונים, מושבי האופנוע ורכיבי השליטה באופנוע כמו כידון, ידית האצה וכדומה. רכיבים אלה רגישים הרבה פחות למים, אבל בחשיפה קבועה וארוכה גם הם עלולים להיפגע. קרינת שמש ישירה לאורך זמן לעומת זאת, יכולה מאוד לפגוע באופנוע הים שלכם. קרינה כזאת יכולה לגרום ליובש של חלקי גומי במערכות המכאניות של האופנוע, לסדיקה של מושבי האופנוע, פגיעה בצבע האופנוע, קילוף של ידיות אחיזה וכדומה.

מהו הפתרון?

הפתרון הטריוויאלי הוא פשוט כיסוי של האופנוע באמצעות כיסוי לאופנוע ים. בחיפוש קצר תוכלו למצוא כיסוי לאופנוע ים סידו על הדגמים השונים, כיסוי לאופנוע ימאהה ולדגמים נוספים. כיסויים אלה מותאמים לכל דגם ודגם על מנת להיצמד לאופנוע הים בצורה מיטבית ולהגן עליו לא רק ברמת ההצללה, אלא גם ברמה של חדירת לחות ואבק. בבחירת כיסוי לאופנוע ים מחיר הכיסוי יכול להשתנות בין סוגים שונים של כיסויים ובין מקומות שונים המציעים את הכיסוי. ככלל, אתם רוצים בהחלט למצוא כיסוי במחיר הגיוני ואפילו אטרקטיבי, אבל לא על חשבון מידת ההגנה שאתם מספקים לאופנוע הים שלכם.

חברת צל סאן המתמחה בפתרונות הצללה, מציעה כיסוי לאופנוע ים ימאהה, סידו ודגמים נוספים ומספקת ייעוץ וסיוע בבחירת הכיסוי ובניצול מיטבי שלו למקסימום הגנה על אופנוע הים שלכם. באתר האינטרנט של החברה או בטלפון 1-800-222218, לבחירתכם, תוכלו לקבל פרטים נוספים על הכיסויים והפתרונות השונים שמציעה צל סאן לאופנועי ים.