בניגוד למכונית שלכם, סירת המנוע שקניתם היא אינה רכב סגור ובחשיפה לשמש, סופגת הסירה קרינה ישירה על כל המרחב הפנימי שלה. המשמעות היא שחיקה הדרגתית, אך בטוחה, של ריפודי המושבים בסירה, שחיקה של לוח המחוונים, סדיקה והרס של רכיבי גומי ולמעשה שחיקה של כלל המשטחים במרחב הפנימי של הסירה. בדיוק מהסיבה הזאת ואם טרם עשיתם זאת, אתם רוצים לספק לסירה שלכם הגנה באמצעות כיסויים לסירות שנועדו בדיוק למטרה זו ומספקים לסירה שלכם את ההגנה האולטימטיבית מפני כל נזק חיצוני.

 

נזקים אפשריים לסירה חשופה

סירת מנוע או אפילו קטמרן או אפילו סירת מפרש מודרנית, היא סירה שמצוידת בטכנולוגיות מתקדמות, במרחב פנימי מעוצב ובעמדת שייט מלאה ועשירה בפקדים ואמצעי שליטה. כל אלה, באופן טבעי, חשופים לגמרי לאוויר הפתוח, בין שהסירה משייטת על גלי הים ובין שהיא עומדת בחניית הבית. לאלמנטים הללו יכול להיגרם נזק רב בגין חשיפה ארוכה לקרינת שמש ישירה, אך גם לרטיבות ולחות קבועה ובמיוחד לשילוב של שני אלו. חשיפה זו יכולה לגרום ליובש וסדיקה של רכיבי גומי ואיטום, סדיקה של ריפודי המושבים בסירה, הרס של לוח מחוונים ופקדי שליטה בסירה ואפילו לצבע הסירה.

 

שימוש בכיסוי והגנה לסירה 

בכדי להגן על הסירה שלכם, עליכם לוודא כי היא מוגנת ומבודדת מפגעי מזג האוויר ואת זה תוכלו להשיג באמצעות מגוון רחב של דגמי כיסויים לסירות. בכלל זה, תוכלו למצוא כיסויים ייעודיים לכל דגם, אך גם כיסויים גנריים כדוגמת כיסויים לסירות מנוע קטנות, כיסויים לקטמרן או כיסוי לסירת מנוע בכלל. בבחירת הכיסוי המתאים, חשוב לוודא שהכיסוי מתאים למידות הסירה ומספק לה הגנה לאורך כל שעות היום ללא תלות בזווית קרינת השמש, וכי הכיסוי עשוי מחומרים מקצועיים בצפיפות הנדרשת. כיסויים מקצועיים יספקו לסירה שלכם סביבה מבודדת מהסביבה, הגנה מלאה מפני גשם ורטיבות והגנה מפני קרינה ישירה של שמש. יחד עם זאת, האחריות על פרישת הכיסוי בכל עת היא אחריות בלעדית שלכם, ואולי מה שיכול לעודד אתכם להקפיד על עניין זה הוא המראה של סירה חדשה שפשוט עמדה בשמש לאורך מספר חודשים בעונת הקיץ ללא שום סוג של כיסויים לסירות. למצב הזה אתם לא רוצים שהסירה שלכם תגיע.

באולם התצוגה של צל סאן תוכלו למצוא מגוון פתרונות כיסוי והגנה לסירות, לרבות כיסוי לסירת מנוע. את הדגמים השונים תוכלו למצוא באתר האינטרנט של צל סאן, וכן תוכלו לפנות אלינו בטלפון 1-800-222218עם כל שאלה המטרידה אתכם בעניין זה.